Laserové svařování jako preferovaná technologie napříč odvětvími

Všeobecný tlak na automatizování výrobních procesů a udržení jejich stability řadí postupný přechod na laserové svařování mezi nezbytné kroky k inovaci. Dnes svařování laserem již používá řada výrobních závodů ze širokého spektra průmyslů včetně automobilového, leteckého, lékařského a dalších. Laserové svařování se stává stále více preferovanou technologií  hlavně kvůli tomu, že svar vzniká intenzivním, lokálním zahřátím materiálu ve velmi krátkém čase – v řádů milisekund.

Svary provedené laserem se vyznačují vysokou kvalitou, pevností, uspokojivým vzhledem povrchu, a především malou oblastí působení tepla. Významnou roli zde zaujímají laserové zdroje typu FIBER, které v posledních letech nahradily již zastaralé CO2 zdroje, a to hned v několika aplikacích. Zároveň disponují velkou řadou výhod oproti Nd:Yag laserům a tuto technologii jasně předurčují jako jasného lídra ve světě laserových zdrojů.

Render MLS2

Laserové svařovací automaty od společnosti LASCAM systems se vyznačují intuitivním a konfigurovatelným uživatelským rozhraním ILP (Integrated Laser Processing Software), který je zobrazen na ergonomickém panelu HMI. ILP umožňuje snadný monitoring a reporting práce a údržby. Uživatel je díky tomu schopen řídit všechny důležité procesy v průběhu svařování. Systém je dimenzován pro výkon zdroje 5 kW a rychlost svařování 70 cm/s a lze jej rozšířit až na 10 kW. Nedílnou součástí stroje je i návrh a výroba přípravků a v případě potřeby také změny v konstrukčním řešení stroje tak, aby zcela vyhovoval výrobě zákazníka. Součástí dodávky kompletního stroje je záruční a pozáruční servis lokálními servisními techniky.

Scout System (1)Zařízení lze konfigurovat pro plně automatizovaný, poloautomatický nebo ruční provoz zakládání. Svařovací automat lze také vybavit speciálně navrženou laserovou hlavou s rozmítáním SCOUT. Systém SCOUT umožňuje pomocí zabudované kamery uvnitř optiky identifikovat pozici dílů a upravit trajektorii svařování tak, aby byl svar proveden přesně. Před svařováním proběhne 100% kontrola založeného kusu, porovnání s programem, vyhodnocení a případné úpravě svařovací trajektorie.

Pro další informace o laserovém svařování nás neváhejte kontaktovat.