Plasty & Automotive

Laserový decoating

Progresivní laserová metoda pro odstraňování nalakovaných a pokovených vrstev interiérových a exteriérových dílů s cílem vytvořit pohledovou 2D/3D grafiku. Díky vysokému rozlišení od 20 µm a vysoké opakovatelnosti do 50 µm, je možné dosáhnout nejrůznějších požadavků grafického designu při tvorbě log, vzorů nebo textu.

Laserový etching

Unikátní technologie pro úpravu povrchů, na kterých je nanesena silná vrstva nebo více než jedna základní vrstva. Použitím vhodného laseru dojde k hloubkovému a selektivnímu odstranění nanesených vrstev s cílem změny fyzikálních vlastností povrchu. Široké uplatnění nachází v oblasti výroby interiérových plastů s funkčním povrchem, který je základem pro dotykové panely, výplně dveřních prostor a dekorativní výplně kokpitu.

Laserový ořez vtoků

Bezkontaktní laserové odstraňování vtokových soustav a technologických přetoků dělících rovin s homogenizací finálního povrchu. Technologie může být přímo integrovaná do automatického procesu lisování nebo jako samostatně stojící stanice Vario.

Velkoformátové laserové řezaní plastů

Velkoformátový ořez je technologie, která nachází obrovské uplatnění díky své přesnosti, kvalitě a opakovatelnosti. Používá se například u střešních a dveřních výplní, onmouldingových sendvičových dílů, koberečků a výztuží zavazadlového prostoru a kompletních přístrojových desek.

Řezání plastových lakovaných dílů

V mnoha případech již konvenční technologie opracování nevyhovují požadavkům koncových uživatelů, a proto lasery posouvají kvalitu výroby plastů na zcela novou úroveň. Laserové řezání finálních pohledových dílu s povrchovou úpravou lakování včetně barvy, je velice citlivé na finální kvalitu a přesnost procesu.