Plasty & Automotive

Laserový decoating

Progresivní laserová metoda pro odstraňování lakovaných a kovových vrstev interiérových a exteriérových dílů s vysokou opakovatelností až ±0,06 mm. Laserový decoating vám garantuje kvalitu povrchu bez tepelného ovlivnění díky funkci SurfaceCare realizované v plném 3D prostoru.

Laserový etching

Technologie odstraňování vícevrstvých povrchů pomocí laseru má široké uplatnění v oblasti interiérových plastů s následným estetickým a funkčním povrchem, který je základem pro dotykové panely, výplně dveřních prostor a dekorativní výplně kokpitu.

Laserový ořez vtoků

Bezkontaktní laserové odstraňování vtokových soustav a technologických přetoků dělících rovin s homogenizací finálního povrchu. Technologie může být přímo integrovaná do automatického procesu lisování nebo jako samostatně stojící stanice Vario.

Velkoformátový laserový ořez plastů

Velkoformátový ořez je technologie, která nachází obrovské uplatnění díky své přesnosti, kvalitě a opakovatelnosti. Používá se například u střešních a dveřních výplní, onmouldingových sendvičových dílů, koberečků a výztuží zavazadlového prostoru a kompletních přístrojových desek.

Řezání plastových lakovaných dílů

V mnoha případech již konvenční technologie opracování nevyhovují požadavkům koncových uživatelů, a proto lasery posouvají kvalitu výroby plastů na zcela novou úroveň. Laserové řezání finálních pohledových dílu s povrchovou úpravou lakování včetně barvy, je velice citlivé na finální kvalitu a přesnost procesu.