WeldMaster 4.0.

WeldMaster 4.0  

Skenování, sledování a kontrola procesu

optimalizace-technologie3
Vysoce přesné sledování polohy svaru/spoje, inteligentní vedení a tvarování paprsku a online kontrola kvality – to vše nabízí WeldMaster 4.0 pro váš automatizovaný svařovací proces. To umožňuje realizovat kompletní řešení pouze v jedné svařovací stanici, která je navržena pro moderní požadavky každodenního průmyslového použití.

Výhody

+ Automatizace procesu

Monitorovací systém WeldMaster měří geometrické proměnné v bezprostřední blízkosti svařovací polohy, z nichž se vypočítává poloha komponentu, poloha spoje a mezera. Informace jsou zpracovávány systémem kontroly a řídí tvarování paprsku pomocí lineárního osového a galvanometrického skeneru.

+ Kontrola kvality v reálném čase

Bezprostředně po procesu laserového svařování v reálném čase probíhá geometrická kontrola kvality svaru. Systém Inspect u WeldMaster 4.0 eliminuje potřebu další kvalitní stanice v průběžné výrobě. Lze měřit a vyhodnocovat mnoho typů defektů, jako jsou póry, díry, mezery, zářezy a formace svarů.

+ 100% dokumentace a propojení

Data ze sledování, řízení procesu a inspekce jsou trvale uložena a jsou uživateli k dispozici. I po letech lze výsledky procesu laserového svařování dotazovat a sledovat. Přidělením zákaznických čísel a čísel komponent je možná 100% sledovatelnost. Mimořádnou vlastností WeldMaster 4.0 je spojení několika systémů do sítě WeldMaster 4.0.

+ Úspora nákladů a času při výrobě dveří Audi A8 ve společnosti Audi

  • 26% snížení investičních nákladů
  • 95% úspora provozních nákladů
  • 50% snížení energie vedení na jednotku
  • 25% snížení emisí CO2

Technické specifikace
Zpracování obrazu a dat v reálném čase

Podpora všech běžných rozhraní fieldbus

Nahoru