Mobilní systémy SPYRE.

Mobilní systémy SPYRE

Intuitivní ručně ovládané čisticí lasery s nastavitelnými parametry pro čištění různých nečistot a povrchů.

Čisticí lasery SPYRE mají unifikované šasi vyvinuté na míru pro průmyslovou výrobu. Používáme komponenty nejvyšších standardů, dbáme na kvalitu zpracování, strojní bezpečnost a ergonomii.

K zařízením se dokážeme připojit a vzdáleně diagnostikovat poruchové stavy a případně měnit nastavení. Všechna dodávaná zařízení sbírají provozní data. Ve standardu RFID přihlašování.

V čem je SPYRE unikátní

NADSTANDARDNÍ ODOLNOST

Nadstandardní mechanická odolnost a robustnost umožňuje častou manipulaci a práci ve vytížených kovovýrobních provozech, strojírenských závodech, slévárnách a v dalších lokacích s nepříznivými podmínkami pro standardní stroje.

ÚROVEŇ PŘÍSTUPU

Implementace RFID technologie ve standardu pro rozlišení práv obsluhy. Výměna čipu umožňuje rychlou změnu nastavení stroje dle předdefinovaných podmínek bez nutnosti zadávání hesel.

AKTIVNÍ CHLAZENÍ

Pro možnost práce v nestandardních podmínkách pro procesní optiku jsou zásadní komponenty ve stroji i v procesní hlavě aktivně chlazeny na potřebnou teplotu pro stabilní proces.

ŘÍZENÉ ZAHŘÍVÁNÍ

Řízené zahřívání stroje po startu bez nutnosti kontroly. V různých prostředích zajistíte nastartování stroje bez nutnosti kontroly chladiče a přiřazených periferií.

BEZPEČNOST

Pro bezpečnost práce je stroj před vybaven výstupy pro napojení do externího bezpečnostního okruhu, výstražnou signalizaci a obsahuje možnost „ONEMAN práce“ pro kontrolu aktivity obsluhy.

STABILITA PROCESU

Použitím optických komponent vysoké kvality přivádíme na povrch materiálu laserový svazek s minimálními ztrátami výkonu. Laserový proces čištění je tak stejně efektivní a stabilní po celé šířce čistící linie. 

BEZ PŘEPALOVÁNÍ

Patentovaný typ rozmítání laserového svazku vylučuje přepalování na krajích čistící linie a dochází tak k homogenitě čistícího efektu na materiálu a nutnosti vícenásobným přejezdům.

VARIABILNÍ OPTIKA

Možnost výměny optiky umožňuje změnu účinnosti svazku a čistící linie dle potřeby daného materiálu.

KNIHOVNA PARAMETRŮ

Přímo na ovládacím panelu stroje lze vytvořit, měnit a ukládat knihovnu parametrů pro jednotlivé materiály. Tato pro SPYRE standardní vlastnost umožňuje ukládání dosavadních zkušeností pro další práci.

OVLÁDÁNÍ

Pro ovládání, úpravu parametrů nebo vlastností stroje není třeba instalovat žádný externí software a není tedy potřeba nákupu a dlouhodobé udržování licencí.

VZDUCHOVÁ PISTOLE

Pro efektivní práci mezi jednotlivým čištěním je k dispozici vestavěná vzduchová pistol integrovaná přímo ve stroji SPYRE.

IP53

Zařízení je částečně chráněno před prachem a škodlivým usazeninám. Chráněno proti stříkající vodě při naklonění až 60°.

L1370295_white

L1370295_white

Standardní modely

200
Čištění před a po svařování, čištění oxidických vrstev hliníku a černé
oceli, aktivace povrchů před lepením, odstraňování tenkých povrchových vrstev.
300
Čištění gumárenských a plastikářských forem, dezinfekce povrchů v potravinářství a medicíně. Odstranění provozních nečistot a tlakové koroze.
500
Příprava povrchů před lakováním
a KTL, odstranění barev a substrátů, čištění zuhelnatěných vrstev, odstranění korozních vrstev.
1000
Vhodné pro aplikace v oblasti lodního průmyslu, těžkého strojírenství, opravy vlakových a kolejových soustav, silné korozní vrstvy a vrstvy laků.
2000
Nestandardní model.
Pro více informací kontaktujte společnost
LASCAM systems s.r.o

STANDARDNÍ VYBAVENÍ

Vzdálený přístup
K zařízením se dokážeme připojit a vzdáleně diagnostikovat poruchové stavy a případně měnit nastavení.

IoT ready
Všechna dodávaná zařízení sbírají data a je možné je připojit a posílat do jakéhokoliv řešení digitální továrny. Zároveň lze zařízení kdykoliv rozšířit o modul SPYRE IoT Connected.

Ochrana optiky
Optické části laserového paprsku jsou „předehřáty“ na provozní teplotu, aby nedošlo ke kondenzaci vzdušné vlhkosti. Objektiv je navíc vybaven vzduchovým nožem, který prodlužuje jeho životnost a snižuje četnost nutné údržby.

Přednastavené parametry a jejich ukládání
Možnost volby přednastavených parametrů laseru pro požadované aplikace dle odborného testování. Operátor má také možnost si uložit konfiguraci parametrů dle svých potřeb.

DOPLŇKOVÁ VÝBAVA A OPCE

SPYRE IoT Connected
Možnost real-time sledování parametrů a stavů zařízení.

Pojezd hlavy
Pro manuální čištění velkých ploch dodáváme také speciální konstrukci pro zafixování ohniskové vzdálenosti. To uživateli značně usnadní práci a zrychlí jeho postup.

Balancér
Možnost dodávky balancéru pracovní hlavy pro ergonomickou práci s čištěním obtížně dostupných míst.

Prodloužené vlákno
Pro delší dosah je možnost prodloužení optického vlákna s energetickým řetězem až na 18 metrů.

Průmyslový odsavač s filtrací
Součástí dodání je odsavač se třemi stupni filtrace (včetně chemické filtrace), dle použití laseru.

Servisní smlouvy a chytré brýle
Servisní služby s garantovanými dojezdovými časy nebo okamžitá podpora prostřednictvím chytrých brýlí.

L1370295_white

L1370295_white

 

Máte zájem o více informací k produktům nebo potřebujete zajistit servis?

Nahoru