Velkoformátový ořez je technologie, která nachází obrovské uplatnění díky své přesnosti, kvalitě a opakovatelnosti. Používá se například u střešních a dveřních výplní, onmouldingových sendvičových dílů, koberečků a výztuží zavazadlového prostoru a kompletních přístrojových desek.
Velkoformátový laserový ořez plastů
Proces řezání dílu po back injectin mouldingu* vyžaduje velký důraz na přípravkování a především na parametry laserového procesu. Díky proměnlivé tloušťce v různých oblastech potřebujeme korekci výkonu, rychlosti a optimalici procesního plynu. V našich technologiích tyto funkce zabezpečuje SurfaceCare a Vario bez potřeby zásahu obsluhy nebo odborného technologa.
*Technologie, při které se materiál vstřikuje do formy s předem připraveným polotovarem, například s fólií. Výsledkem je výlisek, který je touto fólií potažen.
Sendviče jako je kůže + plast, plast + plast, plast + pryž v různých kombinacích a tloušťkách jsou vhodné pro laserový ořez. I přes velkou variabilitu přesnosti, naše technologie zabezpečí požadovanou finální přesnost dílu díky funkci automatické korekce pozice řezu a kontroly finálního dílu.
Proces je zcela bezkontaktní bez zanesení tepla a ovlivnění základního materiálu s opakovatelnou přesností ±0,5mm a rychlostí procesu až 150mm/s. Jedná se o kompetentní náhradu za proces stříhání, vysekávání a frézování.
Vybrané realizace

Velkoformátový ořez dílů interiérových dveřních výplní z procesu back injection mouldingu přímo navazující na proces lisování bez potřeby zásahu obsluhy.