Laserové řešení pro opracování plastů.

LASCAM systems / Laserové řešení pro opracování plastů

Laserové řešení pro opracování plastů 

V mnoha případech konvenční technologie opracování již nevyhovují požadavkům koncových uživatelů. Lasery posouvají kvalitu výroby plastů na zcela novou úroveň.

Laserová technologie je použitelná pro polymerní materiály jako ABS, PC, PMMA, PP nebo PE s plnivy, na kterých jsem provedli stovky úspěšných testů. Možnosti opracování těchto i dalších materiálů jsou shrnuty v tabulce níže. Uvedený přehled je jen příkladem širokého spektra kombinací procesů opracování a materiálů.

Materiál Tloušťka [mm] Proces Rychlost [mm/s]
ABS
PC ABS
PC PET
PC čirý
PC černý
PMMA
PP/PP Al
PP EPDM
PE
2
2
1
1
3
5
1,5
3
1,5
0,1
Řez/Gravírování
Řez
Řez
Řez/Decoating
Řez/Decoating
Řez/Gravírování/Decoating
Řez/Decoating
Řez/Gravírování/Decoating
Řez/Gravírování/Decoating
Řez/Decoating
20
10
12
10/4 500
10
15/1 000+
15/4 500
10
40
500
optimalizace-technologie3

Portfolio produktů

Technologie je možné integrovat přímo k lisům jako OEM zařízení a kompletně řídit například ze vstřikolisu, jako samostatné ruční nebo plně automatizované zařízení s možností kamerové kontroly finálního kusu.

VELKOFORMÁTOVÉ OŘEZY PO ON-MOULDINGU >

Pro velkokapacitní ořez komponentů pro interiérové výplně automobilů, vlaků nebo autobusů po procesu „on-mouldingu“ přímo integrované na technologii lisování.

BODOVÉ A KONTINUÁLNÍ SVAŘOVÁNÍ PLASTŮ​ >

Čisté, spolehlivé a rychlé sváry kompozitních výlisků. Bezpečné a hermeticky uzavřené spoje – bez přísad, cizích těles nebo kontaminace částic.

OŘEZ VTOKOVÝCH
SOUSTAV​

Kompletní laserové systémy pro ořez vtokových soustav, trimingu a vyřezávání lisovaných, vyfukovanýchch nebo extrudovaných plastů do výkonů 400 W.

VRTÁNÍ A PERFORACE PLASTOVÝCH KOMPONENTŮ

Laserové systémy pro vrtání a perforování plastových dílů jako náhrada vrtání, sekání nebo křižování integrované přímo do vstřikolisů.

OŘEZ OPTICKÝCH ELEMENTŮ
A ČOČEK​

Řezání, ořez a trimming lisovaných optických dílů a světlovodů z PMMA a PMMI do tloušťky 25 mm přímo integrované do technologie lisování.​

Reference

Máte zájem o více informací k produktům nebo potřebujete zajistit servis?

Nahoru