Systémy pro laserové čištění.

LASCAM systems / Systémy pro laserové čištění

Systémy pro laserové čištění 

shutterstock_748819156-01

Čisticí lasery a jejich implementace je jedna z klíčových technologií, kterou navrhujeme na míru průmyslovým aplikacím již od roku 2015. Začínali jsme prodejem čisticích laserů od předního světového výrobce a v CEE regionu jsme byli mezi prvními, kdo začal šířit osvětu technologií v jejich implementaci zejména v automobilovém a plastikářském průmyslu.

Laserové čištění

Laserové čištění je inovativní technologie, která se v posledních letech stala průmyslovým standardem zejména v automobilovém a leteckém průmyslu. Zajišťuje bezkontaktní odstranění nečistot, a to bez poškození povrchu a tepelného ovlivnění základních podkladových materiálů. Technologie čištění je vysoce produktivní a zároveň certifikovaná jako ekologická s velmi nízkými provozními náklady. Nevyžaduje žádná další aditiva jako chemii, abraziva, vodu apod.

Podívejte se na tabulku srovnání s konvečními metodami >>>

Portfolio

Čisticí laser SPYRE byl vyvinut společností LASCAM s primárním zaměřením na automatizaci a výrobní linky v průmyslových podnicích. Do roku 2020 jsme dodali již přes 30 zařízení pro čištění podkladových materiálů a vysoce specifické přípravy povrchů v ČR i zahraničí.

Vybrané aplikace

ODMAŠTĚNÍ PŘED LAKOVÁNÍM

Laser zajišťuje 100% odstranění všech vrstev na podkladovém materiálu před lakováním. Dochází tak ke zvýšení adheze barev, nátěrů a laků. Navíc odpadá ekonomicky náročná ekologická likvidace odpadní chemie.

ODSTRANĚNÍ BAREV A LAKŮ

Odstranění kondenzátu ze sušicích pecí, které jsou potaženy jeho nánosem. Odstranění je velmi problematické (nelze použít tryskání ani chemie). Čištění zapečeného kondenzátu je rychlým a účinným řešením.

ÚPRAVA PŘI SVAŘOVÁNÍ

Čištění povrchů před vytvářením spojů. 100% odstranění mastnot a oxidů zvyšuje kvalitu svarů. Lze také použít pro čištění již svařených dílů pro zvýšení adheze následných vrstev nebo odbornou kontrolu spoje.

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA FOREM

Použití v plastikářském a gumárenském průmyslu při čištění forem od separátorů a olejů, např.: čištění forem na pneumatiky, kompozitních forem, forem z nerezové oceli, rovinných povrchů, ABS, PA, PP, PC, PMMA, atd.

Reference

Nahoru