Systémy pro laserové čištění.

LASCAM systems / Systémy pro laserové čištění

Systémy pro laserové čištění 

shutterstock_748819156-01

Čisticí lasery a jejich implementace je jedna z klíčových technologií, kterou navrhujeme na míru průmyslovým aplikacím již od roku 2015. Začínali jsme prodejem čisticích laserů od předního světového výrobce a v CEE regionu jsme byli mezi prvními, kdo začal šířit osvětu technologií v jejich implementaci zejména v automobilovém a plastikářském průmyslu.

Laserové čištění

Laserové čištění je inovativní technologie, která se v posledních letech stala průmyslovým standardem zejména v automobilovém a leteckém průmyslu. Zajišťuje bezkontaktní odstranění nečistot, a to bez poškození povrchu a tepelného ovlivnění základních podkladových materiálů. Technologie čištění je vysoce produktivní a zároveň certifikovaná jako ekologická s velmi nízkými provozními náklady. Nevyžaduje žádná další aditiva jako chemii, abraziva, vodu apod.

Podívejte se na tabulku srovnání s konvečními metodami >>>

Portfolio

Čisticí laser SPYRE byl vyvinut společností LASCAM s primárním zaměřením na automatizaci a výrobní linky v průmyslových podnicích. Do roku 2020 jsme dodali již přes 30 zařízení pro čištění podkladových materiálů a vysoce specifické přípravy povrchů v ČR i zahraničí.

Vybrané aplikace

ODMAŠŤOVÁNÍ POVRCHŮ

Příprava povrchů
před lakování, lepením
a tmelením bez
potřeby tvorby
kotvícího profilu,
fosfátování či jiné
chemické předúpravy. Ekologická a bezodpadová náhrada stávají
chemické přípravy a odmaštění povrchů.

ODSTRANĚNÍ BAREV A LAKŮ

Údržba sušicích pecí, lakovacích komor, lakoven a jejich periferií. Ekologické a CO2 neutrální odstranění kondenzátů, primerů, metalických vrstev od provozních nečistot. Náhrada za čištění pomocí vysokotlaké vody, pyrolýzy nebo mechanického odstraňování.

ÚPRAVA PŘED A PO SVAŘOVÁNÍ

Příprava povrchů kovů před svařováním zajišťuje čistotu a kvalitu svarů bez vad způsobených nečistotami na povrchu. Následná úprava svarů–odstranění oxidů, silikátů, tepelně ovlivněné zóny a aktivace povrchu před následnými procesy lakování nebo pasivace.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ FOREM

Bezkontaktní, šetrná a ekologická technologie splňující nejvyšší požadavky na čistotu, vhodná pro čištění plastikářských, gumárenských, slévárenských, farmaceutických nebo kompozitních forem a jejich periferií od oxidů, separátorů, mastnoty, aj.

Reference

Máte zájem o více informací k produktům nebo potřebujete zajistit servis?

Nahoru