Využití laserových technologií

Laserové technologie nachází uplatnění v nejrůznějších průmyslových aplikacích. Například v oblasti zpracování a řezání kovů, dále při svařování nebo kalení plechů. Rozsáhlá je také oblast aplikací s nekovovými materiály, jako je řezání a svařování plastů, opracování kůže, výroba reklamních předmětů, nesmazatelného popisu atd. Existuje tedy mnoho možností využití laserových technologií, které u nás ale nebyly dosud příliš rozšířeny.

Důvodem je používání „starých“ konvenčních mechanických technologií dlouhodobě zavedených ve výrobě. Nároky na technologii, kvalitu a čas cyklu se však zvyšují, a tím se mechanické nástroje dostávají na limit své efektivnosti. Proto se i u nás začínají objevovat nové nebo dosud ne příliš využívané metody, které pomáhají dělat práci rychleji a kvalitněji. A zde je prostor pro laserové technologie. Takovou technologií jsou například i systémy pro laserové čištění.

Čistění plastových forem

Laserové čistění forem pro výrobu předních světlometů z plastu. Pomocí laseru je možné odstranit provozní nečistoty, zapečené zůstatky plastů, korozi, vysoce-leštěné plochy a grindingy 5x efektivněji než konvenčními metodami.

Řezání trubek

Laserové řezání trubek pro Automotive průmysl pomocí vláknového laseru SPI Red Power o výkonu 1000W.

Gravírování kůže

Vysokorychlostní gravírování kůže pomocí pulzního CO2 laseru s požadavkem na zachování vysokého detailu výstupu a gravírované grafiky.

Pro další informace o vužití laserových technologií nás neváhejte kontaktovat.