Strojové vidění a aplikace optické kontroly.

LASCAM systems / Strojové vidění a aplikace optické kontroly

Strojové vidění a aplikace optické kontroly 

Přes veškerou automatizaci, která ve výrobních firmách nachází čím dál větší uplatnění, zůstává mnoho operací nebo výsledných produktů kontrolováno člověkem. To působí značnou zátěž na mzdové náklady, dostupnost personálu, ale bohužel také nejistotu v kontrole, jelikož člověk nedokáže hodiny soustředěně pozorovat linky, aniž by mu něco neuniklo. Řešením jsou systémy automatické optické kontroly.

Portfolio produktů a služeb

KONTROLA VAD ČOČEK SVĚTLOMETŮ 

Mezi opticky náročné aplikace patří kontrola čoček světlometů, kde je kontrolována nejen kvalita vedení světla, ale také zda nebyl výrobek znehodnocen během výroby škrábanci, nadměrným množstvím prachu nebo otisky od operátorů výroby. K podobným aplikacím využíváme vlastní neuronové sítě.

KONTROLA PŘÍTOMNOSTI BEZPEČNOSTNÍCH PRVKŮ

Zásadní vyráběné díly v automotive jsou ty, které plní bezpečnostní funkci. 100% jistota přítomnosti, bezvadnosti a tracebilita bezpečnostních prvků je dnes naprostá nutnost. Našim zákazníkům nabízíme kompletní řešení včetně systému ukládání dat o kontrole každého výrobku.

NAVÁDĚNÍ A KONTROLA ROBOTICKÝCH APLIKACÍ

Součástí aplikací, které nabízíme není pouze kontrola již vykonaného procesu, ale také jeho řízení. Mezi synergické aplikace v naší společnosti patří například optické navádění laserového opracování vyráběných dílů s následnou kontrolou vykonaného procesu a zajištění tracebility dílů.

KONTROLA KOMPLETNOSTI BALENÍ 

Při výrobě je také zásadní kontrola kompletnosti balení a označení balení. Vzhledem k možným variacím lokace jednotlivých produktů v balení pro tyto aplikace používáme neuronové sítě. Zákazník tak získá informaci, zda balení je kompletní, zatavené a správně označené.

KOMPLETNÍ VYHODNOCOVACÍ PRACOVIŠTĚ

Stavba kompletních vyhodnocovacích pracovišť nejen na běžně velké díly, ale také na celky jako například pracoviště k vyhodnocení aerodynamického náběhu čelních ploch prototypových vozidel. To vše opět za použití laserů, optických snímačů a našeho software.

ZAJIŠTĚNÍ SPRÁVNÉ NAPLNĚNOSTI V MEDICÍNĚ

Při výrobě ve zdravotnickém sektoru patří mezi důležité atributy naprostá přesnost výroby a její kapacita. Příkladem takové aplikace je optická kontrola naplněnosti zkumavek o přesném objemu správnou tekutinou v kompletovaném balení a za pohybu.

VÝSTUPNÍ KONTROLA STANICE EOL

Kompletní kontrolní stanoviště, např. na přístrojové desky s tzv. Poka-Yoke funkcí měří/kontrolují desítky až stovky parametrů, např. velikosti spár, přítomnost komponentů, barevné vady povrchů, aj.

OBRANNÝ PRŮMYSL A LETECTVÍ

Mezi naše zákazníky patří i společnosti působící v oblasti obranného průmyslu a letectví. Jedním z příkladů optických aplikací v této oblasti je
stavba Head-up displaye pro stíhací letouny.

ZAŘÍZENÍ PRO VĚDECKÉ APLIKACE

Dlouhodobě spolupracujeme s vysokými školami a vědeckými institucemi na různých měřících a vyhodnocovacích aplikacích.
Některá naše zařízení jsou již implementovány v družicích mimo Zemi.

Máte zájem o více informací k produktům nebo potřebujete zajistit servis?

Nahoru