Laserové řešení pro automotive.

Laserové řešení pro automotive 

Automotive je odvětví s největším podílem implementace laserových systémů. Do tohoto průmyslu jsme dodali více než 60 laserových zařízení pro 2D a 3D opracování komponentů, jako je například laserové selektivní odstraňování pokovených vrstev pro výrobu světel, svařování nosníků nárazníků nebo řezání lisovaných velkoformátových bočních dílů automobilů.

Portfolio produktů a služeb

SYSTÉMY PRO 2D A 3D ŘEZÁNÍ KOVŮ 

Laserové systémy pro řezání, ořez a trimming lisovaných dílů a plechů pro automotive do výkonu až 10 kW. Minimální servisní náročnost a vysoká durabilita na všechny typy materiálů validovaných pro automotive.

BODOVÉ A KONTINUÁLNÍ SVAŘOVÁNÍ KOVŮ

Zařízení pro svařování kovových součástí pro automobilový průmysl v 2D nebo 3D strukturách. Dokáže spojit i těžko spojitelné kovy s nízkou tepelně ovlivněnou oblastí a vysokou stabilitou spoje.

SYSTÉMY PRO TRIFOKÁLNÍ LASEROVÉ PÁJENÍ ​

Technologie speciálně vyvinutá pro zlepšení kvality pájených pozinkovaných dílů. Trifokální laserové pájení nahrazuje tradiční pájecí metody při současném zvyšování rychlosti procesu, minimalizaci tepelných efektů a potřeby reworku.

ROBOTICKÉ BUŇKY PRO LASEROVÉ ČIŠTĚNÍ 

Zařízení pro přípravu povrchů před a po svařování, odstraňování oxidů, silikátů, mastnoty, které zabezpečí kvalitu následných procesů – lakování, KLT, prášková barva s vysokou adhezí s výkony až 2000 W a produktivitou 1 m2/s.

SYSTÉMY PRO LOKÁLNÍ LASEROVÉ KALENÍ ​

Robotické nebo CNC kalící laserové zařízení s výkony až 20 kW pro procesy plošného, spotového nebo lokálního povrchového kalení. Pro namáhané oblasti součástí z oceli nebo litiny např. ve výrobě nástrojů pro karoserie, ložisek.

2D A 3D SVAŘOVÁNÍ S PŘÍDAVNÝM MATERIÁLEM

Kompletní laserové systémy se studeným drátem pro velkoobjemové svařování galvanizovaných kovů a hliníku, velkých částí karosérií bez potřeby následného post-processingu – broušení nebo kartáčování do výkonů až 20 kW.

BODOVÉ A KONTINUÁLNÍ SVAŘOVÁNÍ PLASTŮ

Čisté, spolehlivé a rychlé sváry kompozitních výlisků používaných v automotive. Systémy umožňují vytvořit bezpečné a hermeticky uzavřené spoje – bez přísad, bez cizích těles nebo kontaminace částic.

LASEROVÉ SYSTÉMY PRO VYSOKORYCHLOSTNÍ ČIŠTĚNÍ ​

Zařízení pro čištění před povrchovými úpravami, jako je lakování, svařování nebo pájení galvanizovaných, nevodivých nebo klasických automotive kovů. Také post úprava pro zabezpečení maximální čistoty povrchu.

OPTICKÉ SYSTÉMY PRO ANALÝZU KVALITY

Optické aplikace s využitím strojového učení a inovativních přístupů k aplikacím. Např. kontrola čoček pro světlomety, přetoků a vad na drobných plastových dílech, kontrola kvality nehomogenních bezpečnostních prvků aj.​

>>> STÁHNOUT BROŽURU<<<

Nahoru