ScanMaster.

ScanMaster 

Efektivní a vysoce produktivní skenerové svařování.

Skenerové svařování umožňuje vysoce přesné a rychlé zpracování v sériové výrobě. Pomocí zrcadel je laserový paprsek umístěn v oblasti zpracování, aniž by bylo nutné pohybovat fixní zaostřovací optikou nebo obrobkem. Díky tomu je obrábění vysoce dynamické, ekonomické a zároveň efektivní.

Skenerová optika umožňuje nejen přesné polohování a stabilní proces, ale také nabízí atraktivní řešení pro skenerové svařování. Kombinuje vysoce přesné měření vzdálenosti k obrobku, automatické ostření, detekci polohy se zpracováním obrazu ve vysokém rozlišení a monitorováním procesu. ScanMaster má pro tento účel modulární konstrukci – všechny výkonové funkce lze přizpůsobit individuálním požadavkům.

Jedná se o atraktivní řešení pro skenerové svařování pro širokou škálu aplikací v automobilovém průmyslu. Pevnost, elektrická vodivost a těsnost jsou důležitými kritérii v oblasti e-mobility. Přesná a reprodukovatelná výroba je tedy středem zájmu při kontaktu s výkonovou elektronikou nebo bateriovými články.

Výhody

+ Stabilní proces s rozpoznáváním komponent a automatickým ostřením

Rychlá a přesná detekce polohy komponentu je zásadní pro optimalizaci doby obrábění. Jak poloha v ose X a Y, tak pracovní vzdálenost jsou základními složkami pro vysoce dynamický a reprodukovatelný průběh procesu. Polohu zaostření lze korigovat v reálném čase v celém procesním poli.

+ Vysoká spolehlivost procesu díky inteligentnímu online monitorování a řízení procesů

Naměřená data zaznamenaná při svařování se používají pro 100% kontrolu kvality a nastavení výkonu laseru je řízeno v reálném čase. Navíc i u náročných a bezpečnostně důležitých komponentů lze výrobní chyby okamžitě odhalit a včas opravit, což zajišťuje snížení zmetkovitosti.
Při zpracování obrazu lze ve stupních šedi prohlížet svarové spoje a následně kontrolovat geometrii svaru.

+ Intuitivní a logické zpracování dat v jednom software

Všestranné monitorovací moduly nabízejí nejrůznější analýzy dat svařovacího procesu. Všechna data jsou shrnuta v uživatelském rozhraní (GUI) a uložena lokálně. Kromě toho lze intuitivně vyhodnocovat parametry, jako je výkon laseru, plazma, teplota a zpětný odraz pomocí dotykové funkce.

+ 100% sledovatelnost a transparentnost

Systém se snadno a intuitivně používá a poskytuje užitečné údaje o laserovém svaru. Ukládání dat v kombinaci s ID komponentu umožňuje konzistentní sledovatelnost a transparentnost.

Technické specifikace
Kompatibilita: všechny IR vláknové lasery

Max. výkon laseru: 6 kW

Vysoce přesné měření součástek: <10 ms

Rozměry: 600 x 220 x 500 mm

Hmotnost: cca. 25 kg

Příklady použití: E-mobilita, baterie, bateriové články, bateriové moduly, přípojnice, vysoce výkonná elektronika, vlásenky, palivové články, svařování karoserií, sedadla

optimalizace-technologie3
Nahoru