LWM – Monitorování laserového procesu svařování.

LASCAM systems / Procesní hlavy a optika Precitec / Monitoring procesu Precitec / LWM – Monitorování laserového procesu svařování

LWM – Monitorování laserového procesu svařování  

Monitorování procesů laserového svařování v reálném čase.

Laserový svařovací monitor LWM 4.0 se používá pro online monitorování procesů v mnoha oblastech průmyslové výroby v nepřetržitém provozu. V sériové výrobě detekuje a dokumentuje množství informací souvisejících s kvalitou a produktivitou laserového svarového spoje. Lze tak sledovat a detekovat kolísání kvality způsobené tolerancí součástí, znečištěním nebo různými šaržemi materiálu.

Výhody

+ 100% sledovatelnost a transparentnost

Snadné a intuitivní použití systému poskytující užitečné údaje o laserovém svaru. Přiřazení ke každé komponentě se provádí prostřednictvím komunikace s řídícím systémem/SPS. Všechna data jsou průběžně ukládána a dokumentována i během probíhající výroby. V kombinaci s online zálohováním tak LWM 4.0 umožňuje 100% sledovatelnost a transparentnost procesů laserového svařování.

+ Automatické přizpůsobení detekce chyb

Zavádění nových dávek materiálu do výroby může vést k systematickým, nevyzpytatelným posunům procesních signálů. Tyto hodnoty lze detekovat SW a klasifikaci OK dílů lze automaticky upravit. Díky tomuto automatickému přizpůsobení jsou OK díly stále klasifikovány jako OK díly, a proto není nutné nové zaučení.

+ Detekce trendů

Při procesu hromadné výroby dochází k opotřebení jednotlivých obráběcích nástrojů, což může ovlivnit proces spojování a tím i kvalitu laserového svaru. Systém monitorování procesu LWM 4.0 detekuje tento systematický nepřetržitý posun signálů a poskytuje uživateli včasnou zpětnou vazbu prostřednictvím nastavitelných úrovní varování. Tyto trendy lze dále vyhodnocovat prostřednictvím individuálních statistik.

Technické specifikace
Oblast použití pevnolátkových laserů: IR/modrý/zelený a CW/pulzní

Integrace pro pevnou optiku, skener či přímo pro laserový zdroj

Flexibilní rozhraní: TCP/IP, fieldbus, digitální I/O

Příklady použití: e-mobilita, baterie, svařování karoserií, sedadla, převodovky, airbagy, spotřební elektronika, mikrosvařování

optimalizace-technologie3
Nahoru