Případová studie: Laserové řezání a vrtání

Laserové řezání a vrtání

Implementací laserové automatizované technologie přidružené přímo ke vstřikolisu závody snižují potřebu velkého počtu obsluhy a nahrazuje se manuální opracování za automatické.

ZADÁNÍ​

Cílem projektu bylo snížit počet obsluhy 24 lidí na 3 směny a vytvořit robotizované pracoviště navazující na proces on-mouldingu, který bude součástí plně automatické výrobní linky dveřních výplní. Laserový proces se skládá z obvodového ořezání přesahující pohledové fólie po vylisování dílu – kostry dveřní výplně se statickým laserem a následné vrtání fólie pro zprůchodnění montážních otvorů po obvodu a uvnitř dílu pomocí 3D skenovací hlavy s dynamickou změnou fokusu.

​ŘEŠENÍ​

Pracoviště se skládá ze dvou sekcí, přičemž každá obsluhuje jeden robot a laser. V první fázi je díl nabrán na vstupním dopravníku, dále robot projíždí dílem pod statickou laserovou hlavou tak, aby byl po obvodu dokonale ořezán s požadovanou přesností ±0,2 mm. Následně je díl předán druhému robotu, který jej přesune před 3D skenovací laserovou hlavu s unikátním zorným polem o velikosti až 792 x 718 mm, kde probíhá kruhové řezání fólie pro zprůchodnění montážních otvorů. Opracovaný díl je předán na výstupní dopravník pro další návaznou aplikaci vypěňování. Více informací k technologiím najdete zde.

​VÝSLEDEK​
  • Kompletní integrace unikátního 3D laserového procesu do plně automatizované výroby.
  • Multifunkční koncept pracoviště umožňující jednoduché doprogramování výroby dalších dílů.​
  • Nahrazení mechanického opracování a velkého množství obsluhy – vysoká kvalita opracovaných ploch bez nutnosti zásahu operátora.​

 

Chcete vědět více informací?

Další řešení pro odvětví naleznete zde.