Ohlédnutí za rokem 2017

ELYA SOLUTIONS: Automatizace, optika, věda & výzkum

V letošním roce se v LASCAMu událo hned několik významných změn. Na jaře jsme se spojili se společností Elya Solutions, která vyrábí stroje a zařízení se zaměřením na nestandardní požadavky na optiku. Pro průmyslový sektor dodává automatizované celky na optickou analýzu, kontrolu kvality, měření a machine vision. V rámci vědeckého sektoru dodává zařízení se zaměřením na přesnou optiku a mechaniku, simulace a software.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM LASCAM PRO CEE REGION

Rychlý růst společnosti se projevil jak přestěhováním do větších prostorů, tak vyšším počtem zaměstnanců. Naše technologické a servisní zázemí rozšířilo na 2 500 m2 a je nyní schopno zastřešit aktivity pro celou střední a východní Evropu (CEE regionu). Také LASCAM tým se rozrostl na 30 zaměstnanců a stále přibíráme nové kolegy. V současné době máme 8 otevřených pozic.

200 FEASIBILITY TESTŮ PRO AUTOMOBILOVÝ A PLASTIKÁŘSKÝ PRŮMYSL

V roce 2017 jsme pro naše zákazníky provedli více než 200 testů na různé laserové aplikace jako je například ořez plastových vtoků, svařování apod. Uplynulý rok byl úspěšný i v oblasti laserového čištění, kdy jsme s čisticími systémy CleanLaser navštívili více než 60 českých firem a dodali 10 zařízení na laserové čištění.

artwork_01_v3 (2)LASEROVÉ ZAŘÍZENÍ PRO OPRACOVÁNÍ PLASTOVÝCH VÝLISKŮ NA MSV BRNO

I letošní ročník MSV Brno byl pro společnost LASCAM výjimečný. Představili jsme hned dvě novinky: laserový řezací stroj od výše zmíněné společnosti HK Laser & Systems a také exkluzivní zařízení LASTIC  pro ořezávání vtoků plastových výlisků. Toto multifunkční laserové zařízení pro bezkontaktní opracovaní vyvinuté odborníky LASCAM je momentálně aktivně poptáváno v celém CEE regionu a také Německu.

Děkujeme našim partnerům za projevenou důvěru v uplynulém roce a budeme se těšit na další spolupráci v roce nadcházejícím.