Ohlédnutí za rokem 2017

ELYA SOLUTIONS: Automatizace, optika, věda & výzkum

V letošním roce se v LASCAMu událo hned několik významných změn. Na jaře jsme se spojili se společností Elya Solutions, která vyrábí stroje a zařízení se zaměřením na nestandardní požadavky na optiku. Pro průmyslový sektor dodává automatizované celky na optickou analýzu, kontrolu kvality, měření a machine vision. V rámci vědeckého sektoru dodává zařízení se zaměřením na přesnou optiku a mechaniku, simulace a software.

PS Series FiberPRÉMIOVÉ LASEROVÉ ŘEZACÍ SYSTÉMY HK LASER & SYSTEMS

LASCAM se také stal výhradním distributorem prémiových strojů pro laserové řezaní HK Laser & Systems ve střední a východní Evropě. Tento přední světový výrobce nabízí celkové řešení pro zpracování plechových dílů jako je ohýbání, svařování, odjehlování nebo automatizace nakládání. Díky této spolupráci jsme schopni poskytnout našim zákazníkům komplexní portfolio produktů a služeb.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM LASCAM PRO CEE REGION

Rychlý růst společnosti se projevil jak přestěhováním do větších prostorů, tak vyšším počtem zaměstnanců. Naše technologické a servisní zázemí rozšířilo na 2 500 m2 a je nyní schopno zastřešit aktivity pro celou střední a východní Evropu (CEE regionu). Také LASCAM tým se rozrostl na 30 zaměstnanců a stále přibíráme nové kolegy. V současné době máme 8 otevřených pozic.

200 FEASIBILITY TESTŮ PRO AUTOMOBILOVÝ A PLASTIKÁŘSKÝ PRŮMYSL

V roce 2017 jsme pro naše zákazníky provedli více než 200 testů na různé laserové aplikace jako je například ořez plastových vtoků, svařování apod. Uplynulý rok byl úspěšný i v oblasti laserového čištění, kdy jsme s čisticími systémy CleanLaser navštívili více než 60 českých firem a dodali 10 zařízení na laserové čištění.

artwork_01_v3 (2)LASEROVÉ ZAŘÍZENÍ PRO OPRACOVÁNÍ PLASTOVÝCH VÝLISKŮ NA MSV BRNO

I letošní ročník MSV Brno byl pro společnost LASCAM výjimečný. Představili jsme hned dvě novinky: laserový řezací stroj od výše zmíněné společnosti HK Laser & Systems a také exkluzivní zařízení LASTIC  pro ořezávání vtoků plastových výlisků. Toto multifunkční laserové zařízení pro bezkontaktní opracovaní vyvinuté odborníky LASCAM je momentálně aktivně poptáváno v celém CEE regionu a také Německu.

Děkujeme našim partnerům za projevenou důvěru v uplynulém roce a budeme se těšit na další spolupráci v roce nadcházejícím.