Lasery pro značení/gravírování

 

Gravírování pomocí laserové technologie představuje dnes nejjednodušší a nejefektivnější způsob značení nápisu či grafiky do široké škály materiálů. Jednoduchá integrace a ovládání nevyžaduje dlouhé zapracování k ekonomické návratnosti. Široké spektrum materiálů od tvrdokovových součástí po dřevo či polymery není využíváno pouze v průmyslovém procesu, ale zejména pak v reklamním výrobním procesu ve formě značení. Přesná a rychlá (450 bodů za vteřinu) opakovatelnost mnohakusových sérií bez potřeby časté výměny jednotlivých kusů přináší efektivní nástroj pro rychlé odbavení příchozích zakázek.

Specifikace / Poptávky zde   Tel.: +420 778 065 205 / Email: info@lascam.cz

Značení-gravírovaní

Gravírování / značení laserem

Pro nepřeberné množství aplikací jsou v zásadě používány CO2 lasery a vláknové lasery, které jsou uchyceny pro plošné použití na stacionárním rameni nebo na dvouosém plotru, u kterého lze omezit rozsah plochy gravírování pouze plochou plotru. Velmi oblíbená aplikace je šíření laserového svazku pomocí galvoskenerů, kdy dvěma pohyblivými zrcadly rychleji gravíruje větší plochu ze stejné pozice. V kombinaci s robotickým ramenem lze velmi efektivně a bez mnohačetného upínání gravírovat či značit i složité 3D objekty, u kterých tato zcela bezkontaktní metoda zaručuje opakovatelnost i při vícekusových sériích.

Princip gravírování a značení spočívá buď v odstranění tenké vrstvy materiálu pomocí spotu laserového svazku či chemickou reakcí, která zapříčiní změnu barvy povrchu. Na nekovové materiály tj. některé plasty, dřevo či sklo se díky velmi nízké odrazivosti a vysoké absorpci používají CO2 lasery o vlnové délce 10.6 μm. Pro kovové materiály je používána spíše vlnová délka 1.064 nm.

Výhody laserového gravírování / značení:

  • téměř okamžitá integrace
  • vysoká přesnost opakování cyklu
  • rychlost produkce
  • rychlá návratnost
  • bezkontaktní proces
  • ekologicky šetrný proces
  • dlouhá životnost
  • téměř nulové tepelné ovlivnění matriálu

Více zajímavých videí naleznete zde.