Velkoformátové ořezy po on-mouldingu.

LASCAM systems / Laserové řešení pro opracování plastů / Velkoformátové ořezy po on-mouldingu

Velkoformátové ořezy po on-mouldingu

Implementace plně bezobslužného automatizovaného laserového ořezu a trimování velkoformátových plastových výlisků technologie on-mouldingu a velkých sendvičů nachází nově velice široké uplatnění z hlediska rychlosti, přesnosti a efektivity procesu s tloušťkami opracování až 25 mm a přesností až ±0,05 mm.

SWT
Laserová technologie je použitelná na mnohé polymerní sendviče a on-mouldingové materiály jako například ABS, PC, PP nebo PE s mnoha plnivy a lepenými fóliemi nebo tapacíry, které doteď byly opracované výhradně manuálně pomocí mechanického řezu a vyžadovali velké množství obsluhy, standardně 4-5 kusů na směnu.

Implementací laserové automatizované technologie přidružené přímo ke vstřikolisu se závody zbavují potřeby velkého počtu obsluhy, nahrazuje se manuální opracování za automatické s garantovanou opakovatelností procesu až 0.05 mm.

Kompletní krytovaná procesní buňka je navžena tak, aby byla zasazená mezi automatizovaný proces lisování a následných návazných aplikací jako např. lepení, vypěňování, klipování a další montáž nebo jako samostatně stojící buňka s manuálním nebo automatickým zakládáním.

Proces laserového trimmingu lze provádět staticky do rozměrů 1000×900 mm2 nebo s použitím manipulátoru bez omezení velikosti s výkony do 2000 W.

Laserový proces je možné využít při

  • Ořezu metalických fólií a sendvičových materiálů
  • Ořezu a trimování po on-mouldingu interiérových dekorativních plastů
  • Trimmingu výplní stropních a dveřních panelů
  • Opracování krytů batožinových prostor – tapacíry
  • Nařezávání pevných interiérových výplní před následným formingem
  • Vyřezávání otvorů do přístrojových desek
shutterstock_748819156-01

Portfolio

STAND ALONE ZAŘÍZENÍ PRO TRIMOVÁNÍ

Kompaktní zařízení s manuální obsluhou a rozměry opracovatelné plochy 1200 x 900 mm. Statická laserová jednotka nebo nesená robotem. Plné krytování 1. třídy s integrovaným odsavačem. Software pro ovládání a generaci trajektorií. Materiály do Tl 20 mm polymerií sendviče, PU, PP, ABS, on-mouldingové kusy, „kusy s tapacírem“.

PLNĚ AUTOMATIZOVANÉ BUŇKY

Automatizované robotické plně integrovatelné celky laserové třídy 1 navazující na předchozí a následnou výrobu s opakovatelností až ± 0,1 mm. Jsou schopné opracovat materiály jako PU, PP, ABS, on-mouldingové kusy, “kupy s tapacírem” do tlouštky 30 mm a výkonu laseru až 2 kW bez potřeby obsluhy.

Nahoru