LASCAM systems na road show s čisticím laserem

Tým LASCAM systems se po zkušenostech se statickým laserovým čištěním, kdy byl převoz systému velmi problematický, rozhodl, že pro své stávající i potenciální zákazníky a pro širokou odbornou veřejnost zprostředkuje road show mobilního laserového zařízení.

Během této road show, která probíhá od 7. do 27. března 2016, ukazuje možnosti nové a velmi populární laserové technologie. Ačkoliv byla aplikace původně myšlena spíše pro průmysl, například při přípravě povrchu pro další zpracování, laserové čistění umožňuje využití i v „lidové sféře“, kdy je laserem možné čistit i organické nečistoty z omítek, dřeva či povrchu architektonických staveb a jejich renovací.

1603_LASCAM_Varroc_workshop_clanek-4Obr. 1 – Rošt znečištěný polymerním nástřikem

 

LASCAM systems je nyní již v půlce své road show s čisticím laserem cleanLaser CL 300 o výkonu 300w. Tímto laserem jsme schopni čistit od polymerních nástřiků přes oxidaci kovů až po kovové vrstvy.

Hlavní výhody tohoto systému jsou:

  • vysoká efektivita
  • variabilita
  • přenosnost
  • jednoduché ovládání (zaučení na 2D plochy je otázkou 15-20min)
  • ekologie (není potřeba procesních kapalin na čištění a odpadá tedy jejich následná ekologická likvidace)
ČištěníObr. 2 – Katoda pokovovacího procesu před a po čištění. Při větších vrstvách mají tlustší vrstvy tendenci se odlupovat od základního materiálu a znečišťují tak pokovovací proces

 

Z následujícího videa je zřejmé, že i přes nutnost přesného zaostření je možné díky variabilní délce čisticí linie snadno čistit nejen 2D plochy, ale i složitější 3D objekty.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.