Konference Lasery + optika v průmyslu 2018

Minulý týden, 10.-11. května, se v hotelu Barceló Brno Palace uskutečnil první ročník konference Lasery + optika v průmyslu. Tato akce zaměřená na praktické příklady z oblasti laserových technologií, optické analýzy a automatizace, byla pořádána společností LASCAM ve spolupráci s partnery. Konference se zúčastnilo více než 100 návštěvníků.

Lasery i optické přístroje jsou součástí stále většího počtu průmyslových aplikací, a to jak v oblasti zpracování kovových, tak i nekovových materiálů. Během následujících 4 let je navíc očekáván 20% roční nárůst využívání laserových zařízení v průmyslové výrobě. Sympozia a veletrhy na téma využití laserů v průmyslu mají v USA i sousedním Německu již dlouhou tradici. Konference Lasery + optika v průmyslu usiluje o zavedení této tradice i v našem regionu.

Přednášejícími na konferenci byli zástupci předních společností, které dodávají a integrují laserové a kamerové systémy zejména do automobilového průmyslu v České a Slovenské republice. Účastníci tak měli možnost se dozvědět novinky v oblasti optických metod a detekce vad (Elya Solutions), vláknových laserů (IPG Photonics), laserovém čištění a decoatingu (LASCAM systems), umělé inteligenci a kamerových systémů (Cognex), laserovém obrábění (HOFMEISTER), automatizaci a Inject 4.0 (ENGEL), robotizovaných řešení pro laserové aplikace (ABB), řezaní skla laserem (MIT), řešení pro automatizaci strojů (Siemens) a vývoji laserů dle potřeb průmyslu (HiLase).

IMG_4505
IMG_4557
IMG_4549
IMG_4720
IMG_4670 
IMG_4742
IMG_4469 
IMG_4648