Čištění a úprava povrchů laserem

Při čištění povrchu kovů se odstraní vrstva oxidu, což umožňuje přímou vazbu k substrátu pro následující nátěr a zaručuje tak dlouhou životnost. Z hlediska kvality a nákladů je laserové čištění etalonem na poli čištění povrchů, např. je vědecky prokázána dlouhodobá stabilita lepení.

Systém cleanLASER vysílá ultrakrátké laserové pulzy a odstraňuje kontaminované vrstvy bez degradace. Jak laser, tak výchylky paprsku jsou jednoduše přizpůsobitelné geometrii opracovávané části. Laserem je možné čistit velké povrchy i menší specifické části. Přesný laserový proces nabízí efektivní metodu pro nejmodernější ekologické a ekonomické průmyslové čištění kovových povrchů.

post-treatment-of-weld-seam-with-bearingBenefity:
  • Vynikající výsledky na kovových základních materiálech
  • Příprava svarového spoje – až 5 m/min
  • Příprava adhezivního lepení – až 15 cm²/sekundu
  • Dlouhodobá stabilita lepení
  • Díky monitorování procesů jsou výsledky vysoce opakovatelné
  • Čisticí metoda je osvobozená od zbytkového odpadu
Čištění povrchů v praxi

CleanLASER nabízí širokou škálu laserových systémů s výkonem 20W – 1000W. Ať se jedná o ručně ovládaný laser batoh nebo plně automatizované, robotem ovládané laserové buňky – možnosti jsou neomezené. Základní přístroje jsou přesně přizpůsobené potřebám zákazníka. Provozní náklady jsou překvapivě nízké a zároveň jsou stroje lehce udržitelné a integrované do výrobní linky. Abraziva ani čistidla nejsou potřeba. Proces laserového čištění je tichý, bezodpadový a šetrný k životnímu prostředí.

Pro další informace o laserovém čištění nás neváhejte kontaktovat.